ارز دیجیتال

ماینینگ ارز دیجیتال با کارت گرافیک

ماینینگ ارز دیجیتال با کارت گرافیک

امروزه به دست آوردن ارزهای دیجیتال حتی از استخراج طلا هم ارزشمند تر شده است و به همین دلیل افراد زیادی به دنبال به دست آوردن این پول های الکترونیکی هستند.

یکی از راه های استخراج رمز ارز ها استفاده از کارت گرافیک می باشد که در این مطلب به آن می‌پردازیم.

ماینینگ ارز دیجیتال با کارت گرافیک

ماینینگ ارزهای دیجیتال یکی از شیوه هایی است که با استفاده از آن شما می توانید ارز دیجیتال استخراج کرده و ذخیره سازی کنید.

خرید ماینر در انواع مختلف اتفاق می افتد، البته معمولاً زمانی که از خرید دستگاه ماینر صحبت می‌کنیم همه این تصور را دارند که باید رقم زیادی برای خرید این دستگاه ها هزینه کنند اما جالب است بدانید شما با داشتن یک کارت گرافیک کامپیوتر خانگی هم می توانید ارز دیجیتال استخراج کنید.

نکته جالب این است که کارت گرافیک در مقایسه با بسیاری دیگر از دستگاه های ماینینگ کارایی بیشتری هم دارد.

کارت گرافیک چگونه به ماینینگ کمک می‌کند؟

اولین چیزی که در مورد استخراج ارزهای دیجیتال به وسیله کارت گرافیک باید به آن توجه داشته باشید این است که هر کامپیوتری در این زمینه مفید نمی باشد.

شما برای این کار حتماً باید از رایانه های بسیار پیشرفته و پیچیده که قادر به حل مسائل پیچیده ریاضی هستند استفاده کنید.

کارت گرافیکی که بتواند حداقل سرعت پردازش کلاک ۳۲۰۰ دستورالعمل ۳۲ بیتی در هر ساعت داشته باشد برای فرآیند ماینینگ مناسب است.

توجه داشته باشید یک پردازنده گرافیکی استاندارد حداقل ۸۰۰ برابر یک پردازنده مرکزی قدرت ماینینگ دارد. به همین دلیل است که بسیاری از کاربران دنیای ارزهای دیجیتال به سراغ این ابزار می آیند.

سکو استخراج کارت گرافیک چیست؟

دکل استخراج یا سکو استخراج کارت گرافیک به رایانه های ویژه گفته می‌شود که صرفاً برای استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از کارت گرافیک در کنار هم قرار داده می‌شوند.

طبیعتاً بسیاری از سکوهای استخراج بیش از یک کارت گرافیک دارند که معمولاً این میزان به ۶ یا ۸ کارت‌گرافیک می‌رسد.

با توجه به اینکه مصرف برق یک دکل استخراج معمولاً از ۱۰۰۰ وات بیشتر است بهتر است در آنها از یک PSU استفاده شود.

ضمناً به این نکته هم توجه داشته باشید که به عقیده بسیاری از کارشناسان Nvidia Ampere بهترین طراحی را برای استخراج ارز دیجیتال از طریق کارت گرافیک دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *