ارز دیجیتال

دستگاه ماینر و فرایند استخراج رمز ارز

دستگاه ماینر و فرایند استخراج رمز ارز

امروزه برای استخراج رمزارز دیگر نمی‌توان به کامپیوتر‌های خانگی اتکا کرد. دستیابی به کدهای توزیع شده در شبکه بلاک‌چین نیاز به فرایندی قدرتمندتر دارد.

ماینر یا Asic این بستر را برای ما فراهم کرده است. اما فرایند این استخراج به شکلی می‌باشد و آیا با توجه به هزینه‌ها و میزان بهره‌وری استفاده از ماینر بهتر از کامپیوتر خانگی است؟

نحوه استخراج رمز ارز

رمز رزها به صورت کدهای رمزنگاری شده در بستر بلاک‌ چین می‌باشند. برای دستیابی به این کد ها نیاز به حل مسائل الگوریتمی ریاضی است.

در گذشته فرایند حل این مسائل توسط پردازنده کامپیوتری cpu انجام می‌پذیرفت.

ولی در زمان حاضر به دلیل حجم بالای تراکنش و مصرف برق زیاد و استهلاک دستگاه، خرید ماینر گزینه‌ی بهتری برای استخراج رمز‌ ارز به شمار می‌رود.

ماینر به جمع‌ آوری کدهای توزیع شده در شبکه بلاک‌چین می‌پردازد و زمانی که این کدها تشکیل یک بلوک را بدهند، در شبکه ثبت می‌شوند. ثبت این فرایند منجر به دریافت کارمزد برای شما خواهد شد.

توضیح ماینر و نحوه عملکرد آن

ماینر یا asic مدارهای تجمیع یافته الکترونیکی هستند که وظیفه تراکنش و یافتن کدهای رمزنگاری شده را به عهده دارند.

اگر بخواهیم به زبان ساده نحوه کار ماینر را توضیح دهیم باید بگوییم رمزارزها در قالب داده‌هایی در سراسر شبکه بلاکچین پراکنده می‌باشند، Asic ها با حل معادلات ریاضی به این کدها دسترسی پیدا می‌کنند.

این کدها به معنی اعتبار‌افزایی بیشتر رمزارز در شبکه می‌باشد. سرعت دستیابی به این کدها به قدرت و نرخ HashRate ماینر شما بستگی دارد.

HashRate تعداد واحد قابل اندازه گیری یک Asic در دستیابی به کدها می باشد. یعنی Asic باید تعداد زیادی کد را پردازش کند تا به کد توزیع شده دسترسی پیدا کند.

هرچه دستگاه HashRate بالاتری داشته باشد، کدهای بیشتری را مورد بررسی قرار می‌دهد.

تفاوت استخراج رمزارز از طریق کامپیوتر با ماینر

بسیاری از افرادی که به تازگی با بازار رمزارزها آشنا شدند گمان می‌دارند که می‌توانند با کامپیوتر خانگی خود به استخراج رمزارز بپردازند.

در حالیکه باید به این نکته توجه کنند که asic نسبت به cpu قدرت بیشتری در پردازش و در نتیجه استخراج رمزارز دارد.

میزان برق مورد استفاده ماینر نسبت به cpu در فرایند ماینینگ قابل مقایسه نیست که در یک مقاله دیگر به میزان این هزینه ها اشاره خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *