ارز دیجیتال

تاثیر ماینر ها بر بازار ارز های دیجیتال

تاثیر ماینر ها بر بازار ارز های دیجیتال

بازار ارز های دیجیتال همیشه با اتفاقات عجیب و غریبی همراه بوده است که برخی از آنها غیرقابل پیش بینی بوده و مشکلاتی برای سرمایه گذاران خرد و کلان بازار ایجاد کرده‌اند.

برخی از مشکلاتی که در این بازار ایجاد می‌شود به دلیل اثرگذاری ماینر ها و سرمایه آنها می باشد.

تاثیر ماینر ها بر بازار ارز های دیجیتال

ماینر ها در واقع کسانی هستند که ارزهای دیجیتال جدید را از طریق خرید ماینر و انجام عملیات ماینینگ به دست می آورند. آنها مهمترین و بزرگترین صاحبان ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین در جهان هستند.

این موضوع سبب می‌شود ماینر ها قدرت زیادی در اثر گذاری بر روی بازار رمز ارز داشته باشند.

در واقع اگر ماینرها اراده کنند می توانند روند بازار را به طور کامل تغییر دهند و از حالت صعودی به حالت نزولی منتقل نمایند.

در طول سالیان گذشته نیز برخی مواقع ورود ناگهانی ماینر ها به بازار سبب شده تا بازار پول های الکترونیکی با شوک های عجیب و غریبی مواجه شود که برخی از آنها را در ادامه بررسی می کنیم.

سقوط ارزش بیت کوین در اکتبر 2020

در اکتبر سال ۲۰۲۰ یا آذر ماه سال ۱۳۹۹ بازار ارز های دیجیتال با یک اتفاق عجیب و غریب مواجه شد.

برخلاف بسیاری از پیش بینی ها، بازار ارز دیجیتال بیت کوین با کاهش هایی مواجه گردید که سبب شد مشکلاتی برای سرمایه‌گذاران ایجاد شود.

در حقیقت در این سال بسیاری از ماینر ها اقدام به فروش ارزهای دیجیتال خودشان کردند و با توجه به اینکه خریداران زیادی هم برای این ارزهای دیجیتال پیدا نشد، ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین شروع به سقوط و کاهش ارزش خودشان کردند.

چرا ماینر ها در سال 2020 اقدام به فروش ناگهانی بیت کوین کردند؟

دلایل مختلفی برای فروش بیت کوین به وسیله ماینر ها تا امروز عنوان شده است.

به عقیده بسیاری از کارشناسان مهم‌ترین دلیلی که برای این موضوع می‌توان پیدا کرد، تامین مخارج جاری و عملیاتی لازم برای ادامه عملیات ماینینگ و استخراج ارزهای دیجیتال بوده است.

در حقیقت با توجه به اینکه بسیاری از ماینر ها به جز استخراج ارز دیجیتال شغل دیگری ندارند مجبورند گاهی اوقات برای تامین هزینه های خودشان اقدام به فروش بخشی از سرمایه شان کنند که سبب می‌شوند مشکلاتی که گفتیم در بازار بروز پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *