ارز دیجیتال

نحوه محاسبه هزینه ماینر و درآمد

نحوه محاسبه هزینه ماینر و درآمد

از مهمترین موضوعات در استخراج رمز محاسبه درآمد و میزان برق مصرفی ماینر است. با توجه به اینکه تراکنش زیاد و یافتن کدهای توسعه یافته ارتباط مستقیم با میزان برق مصرفی شما دارد، باید محسابه‌ای انجام دهیم تا ببینیم آیا استخراج رمزارز با هزینه برق ما مقرون به صرفه است یا خیر. میزان برق مصرفی شما ارتباط مستقیم با HashRate دستگاه‌تان دارد.

ضرورت اطلاع از میزان برق مصرفی

کارآمدی بیشتر هر دستگاه ماینر ارتباط مستقیم به قدرت انرژی دستگاه‌ که HashRate هم نامیده می‌شود، دارد.

هر چقدر HashRate دستگاه بالاتر باشد توان محاسبه کدهای بیشتری در ثانیه دارد و این توان محاسباتی بالاتر، میزان برق مصرفی شما را افزایش می‌دهد.

یکی از مهم‌ترین اصول در مدیریت سرمایه محاسبه دقیق هزینه‌هاست، بنابراین چگونگی محاسبه میزان برق مصرفی برای محاسبه درآمد ما در این کار امری ضروری است.

مصرف برق ماینر چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه برق مصرفی هر دستگاه ماینر با تعرفه‌های وزارت نیرو محاسبه می‌شود و این تعرفه‌ها با توجه به فصل‌های سرد و گرم سال و حتی ساعات اوج مصرف متغیر می‌باشد بنابراین برای محاسبه درآمد و هزینه‌ی جاری در استخراج رمزارزها باید تمام این مولفه‌ها را در نظر بگیرید.

به دلیل فرمول پیچیده محاسبه این تعرفه‌ها روش بهتری نیز وجود دارد. سایت‌های بسیاری هستند که ماشین حساب ماینر دارند.

روش کار با این ماشین حساب‌ها بدین‌شکل می‌باشد که شما نوع دستگاه خود و نرخ HashRate را وارد می‌کنید و رمزارزی که در پی استخراج آن هستید را معرفی می‌کنید و ماشین حساب به محاسبه میزان برق مصرفی می‌پردازد. بدین طریق شما در محاسبه درآمد خود می‌توانید دقیق‌تر باشید.

راهکارهای بهینه سازی مصرف برق ماینر

تلاش می‌کنیم که بدون استفاده از واژگان تخصصی راهکارهایی برای کم کردن مصرف برق ماینر را به شما بگوییم.

در ابتدا باید دید مکانی که شما برای این‌کار انتخاب می‌کنید چگونه است؟ آیا به دنبال ماینینگ در خانه هستید یا اینکه سوله‌ای را می‌خواهید به این‌کار اختصاص دهید.

در مقاله‌ای جداگانه به انواع روش استخراج و هزینه برق مصرفی آن خواهیم پرداخت.

اما به طور کل استفاده از مولدهای انرژی برای تولید برق، کابل‌کشی مناسب و با کیفیت، سیستم تهویه هوای مطلوب، بارگزاری و خرید ماینر به صورت مطلوب روی جعبه سه فازو حتی گردوغبار گیری از دستگاه ماینر در زمان‌های مختلف در میزان برق مصرفی شما تاثیرگذار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *